Niedziela 18 sierpnia 2019

Bawarska przygoda czeka na pierwszoklasistów

Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/20 w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się we wrześniu br. w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia  na 4 noclegi w swoim domu (14-18 września br.)  kolegi lub koleżanki z Niemiec. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie będą uczestniczyć m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, pogłębią znajomość języków obcych.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie swojej szkoły. Wystarczy podać imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerami bełchatowskiego starostwa w organizowaniu polsko-niemieckiej wymiany uczniów są starostwo zaprzyjaźnionego powiatu Berchtesgaden, Szkoła Realna w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg BGL.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji