Sobota 20 kwietnia 2019

Bawarska przygoda czeka. Pojedź z nami!

Grupa pierwszoklasistów ze szkół średnich, zarządzanych przez starostwo, pojedzie w maju na kilka dni do partnerskiego powiatu w Niemczech. Wyjazd jest darmowy. Są jeszcze wolne miejsca.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, co roku biorą udział w wymianie młodzieży z partnerskim powiatem Berchtesgaden w Niemczech. Już w maju (11-16.05)  organizowany jest wyjazd 20-osobowej grupy, która w malowniczej Bawarii spędzi prawie tydzień. Młodzież zamieszka w rodzinach swoich rówieśników, uczniów z Realnej Szkoły w Bad Reichenhall. Będzie to okazja nie tylko do szlifowania języków obcych, przede wszystkim niemieckiego, ale także angielskiego, którym koledzy Bawarczycy także dobrze się posługują. Dla gości z Polski Niemcy przygotowują ciekawy program z atrakcjami turystycznymi, ekologicznymi i rekreacyjnymi. Na podstawie umowy o współpracy regionów koszty przedsięwzięcia ponoszą powiaty, tj. Berchtesgadener Land oraz samorząd powiatu bełchatowskiego. Dla naszych uczniów udział w wyjeździe jest darmowy.

Szczegółowych informacji udziela Zespół ds. Promocji w bełchatowskim starostwie, tel. 44 635 86 95, 44 635 86 42.