Sobota 20 kwietnia 2024

Będzie ciepło na zimę - budynki OSP po termomodernizacji

Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych skorzystały ze wsparcia w postaci dofinansowania z budżetu Powiatu Bełchatowskiego. Przyznane strażakom pieniądze zostały przeznaczone na termomodernizację budynków strażnic w Rasach i Bukowiu Górnym w gminie Drużbice.

Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych skorzystały ze wsparcia finansowego z budżetu Powiatu Bełchatowskiego. Przyznane strażakom pieniądze zostały przeznaczone na termomodernizację budynków strażnic w Rasach i Bukowiu Górnym w gminie Drużbice. Ochotnicza Straż Pożarna w Rasach otrzymała 40 000 zł dotacji z budżetu powiatu na termomodernizację budynku. W ramach tej kwoty dokonano docieplenia ścian budynku strażnicy styropianem o grubości 15 cm na powierzchni ok. 310 m², wykonano docieplenie 258 m² stropodachu oraz wymieniono drzwi zewnętrzne. Z kolei na termomodernizację sali  OSP w Bukowiu Górnym powiat przeznaczył dofinansowanie w kwocie 32 472 zł.  W ramach tej inwestycji dokonano docieplenia 220 m² ścian budynku styropianem o grubości 12 cm, ocieplono stropodach wełną mineralną o grubości 20 cm, na powierzchni ok. 220 m², wymieniono drzwi zewnętrzne (2 sztuki) oraz wbudowano drzwi w miejsce bramy garażowej.

Bardzo ważnym elementem tych inwestycji - wyjaśnia Jolanta Pawlikowska, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa - jest osiągnięcie efektu ekologicznego, czyli zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło w okresie grzewczym, jak również spadek zużycia surowców energetycznych, co przyczyni się do redukcji ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Agnieszka Gaszewska - Woroniecka, WOŚRiL