Czwartek 28 marca 2024

Bełchatowscy taekwondziści na najwyższym podium

W sobotę, 18 marca 2017 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Taekwon-Do dla Juniorów i Juniorów Młodszych. Równolegle odbywały się także Otwarte Mistrzostwa Młodzików dla dzieci w wieku 11-13 lat. W zawodach łącznie rywalizowało niespełna 130 zawodników z klubów reprezentujących m.in. Łódź, Bełchatów, Działoszyn, Poznań, Pyzdry (koło Poznania) i Tomaszów Mazowiecki. Na matach zmagano się w konkurencjach układów, walk i technik specjalnych. Wydarzeniu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne2
Zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do wywalczyli w sumie 25 medali, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych. Tytuł najlepszej zawodniczki wśród juniorek (17-18 lat) uzyskała Joanna Osowska, zdobywając aż trzy złote medale. Kamil Potoczny wywalczył jeden złoty medal (układy I DAN) i dwa srebrne (walki – 75 kg i techniki specjalne). Wśród juniorów młodszych (14-16 lat) najlepiej z bełchatowskiego klubu zaprezentowała się Zuzanna Maciejewska, która zdobyła srebrny medal w walkach do 55 kg i brązowy medal w technikach specjalnych. Dobrze w tej grupie wiekowej zaprezentował się Kacper Broś zdobywając brąz w walkach do 58 kg.

W grupie młodzików najlepiej wypadła Magdalena Kulbat, zdobywając złoto w układach dziewcząt powyżej stopnia 6 kup i srebro w technikach specjalnych, co pozwoliło jej uzyskać tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. (Na zdjęciu poniżej od lewej: Zuzanna Angermann i Magdalena Kulbat)

Medale dla młodzików zdobyli również: złoto – Julia Majda i Stanisław Maciejewski (układy), srebro – Maja Skrzypczyk, Natalia Ciążyńska, Kacper Łucarz (układy) i brąz – Zuzanna Gacek, Anna Czajka, Katarzyna Frukacz, Zuzanna Angerman, Zuzanna Niewiadomska, Alex Wójcik, Hubert Kowalczyk-Gorgoń (układy) oraz Aniela Lewandowska (techniki specjalne).

Najbliższy start zawodników z Bełchatowa odbędzie się już 1-2 kwietnia w Bartoszycach (Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów) oraz II eliminacje Mistrzostw Polski w Taekwon-Do 9 kwietnia w Poznaniu.
Wiktor Karnawalski
Zdjęcia: Sebastian Kaczorowski