Czwartek 18 kwietnia 2024

Bezpłatna mammografia w Bełchatowie i Zelowie

Mieszkanki Bełchatowa i Zelowa będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badanie skierowane jest do pań w wieku 50- 69 lat, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Nie wymaga skierowania.
mamm-glowne-1595925522
LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:
Bełchatów- 1 lutego 2021 w godzinach od 9.15 do 18.30 przy markecie ul. Witolda Budryka 69

Zelów – 2 lutego 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Żeromskiego 21

Przed badaniem należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Warto także zabrać ze sobą poprzednie wyniki mammografii.
Pamiętać także należy o bezpieczeństwie w obecnej sytuacji. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie. Do dyspozycji będą środki do dezynfekcji rąk. Należy także posiadać maseczkę ochronną.

Źródło:LUX MED