Piątek 19 kwietnia 2024

Bieg uliczny i plejada gwiazd w Kleszczowie

Anna Wyszkoni, Fun Factory, Monika Lewczuk, Sarsa, Power Play, Boney M Imitation - to wykonawcy, których 27 i 28 maja będzie gościć Kleszczów podczas jubileuszowej, XX edycji Dni Kleszczowa. Miłośnicy biegania będą mogli zmierzyć się w biegu ulicznym na 10 kilometrów. Zapisy przez internet trwają do 25 maja. Zgłosić się będzie można także w dniu zawodów, tj. 28 maja.
zajawka
XX Dni Kleszczowa zaczną się 27 maja od godz. 18 występami młodzieżowych orkiestr dętych i mażoretek. O godz. 20. zapowiadany jest występ Sarsy z zespołem, a od godz. 21.40 - koncert niemieckiego zespołu Fun Factory. Pierwszy dzień gminnego święta zakończy dyskoteka prowadzona przez DJ.

W niedzielę, 28 maja program wydarzeń scenicznych rozpocznie się od uhonorowania nagrodami zwycięzców odbywającego się w tym dniu biegu „Kleszczowska Dziesiątka”. Nagrody odbiorą też zwycięzcy tradycyjnego turnieju piłkarskiego o puchar Wójta Gminy Kleszczów oraz laureaci zorganizowanego tydzień wcześniej VIII Dyktanda Kleszczowskiego.

Drugi dzień Dni Kleszczowa ma już tradycyjnie rodzinny charakter. Nie może się więc obyć bez prezentacji dorobku artystycznego uczniów, rozwijających swoje talenty w kołach zainteresowań prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie. Ich występy potrwają do godz. 17.50, kiedy to wejdą na scenę zawodowi muzycy. Przez ponad godzinę będzie grał discopolowy zespół Power Play. Później wystąpi grupa Boney M Imitation, która przypomni największe hity zespołu Boney M. Od godz. 20.30 uczestników XX Dni Kleszczowa czeka występ Moniki Lewczuk, a na zakończenie jubileuszowego gminnego święta – koncert Anny Wyszkoni z zespołem.

W ramach atrakcji pozascenicznych organizatorzy zapewniają m.in. kino „9D” i wirtualny tunel; wesołe miasteczko, zabawy rekreacyjne prowadzone przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie.

Bieg uliczny na 10 km. Jeszcze można się zapisać
Biegacze wyruszą ze stadionu przy ul. Sportowej 3 w Kleszczowie w kierunku ul. Głównej i skierują się nią na zachód. Dobiegną do ronda w Żłobnicy, skąd ulicą Milenijną pobiegną do Strefy Przemysłowej w Kleszczowie, a dalej - ulicami Pionową i Przemysłową, potem zaś przedłużeniem ul. Ogrodowej w kierunku Łuszczanowic. Pobiegną główną drogą przez Łuszczanowice do skrzyżowania ze Sportową i dalej w kierunku stadionu, na którym usytuowana będzie meta „Kleszczowskiej Dziesiątki”.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, a na mecie - medale. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 14, przy czym biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 11. Poprzez stronę www.kleszczowna5.pl (zakładka „Biegi dla dzieci”) przyjmowane są też zgłoszenia dzieci do zawodów biegowych na krótszych dystansach: ● roczniki powyżej 2011 - ok. 150 m, ● roczniki 2010-2008 - ok. 300 m, ● roczniki 2007-2005 - ok. 400 m, ● roczniki 2004-2002 - ok. 800 m.

Zawody dla dzieci zaczną się o godz. 13.
Jerzy Strachocki
Urząd Gminy w Kleszczowie