Wtorek 07 lipca 2020

„Bitwa o wozy 2020”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce ufundować 16 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych bez wymagania jakiegokolwiek wkładu własnego. Kto zyska wóz w akcji „Bitwa o wozy 2020” - gminy do 20 tys. mieszkańców, w których będzie największa frekwencja w najbliższych wyborach.
Małe gminy moga rywalizować pod względem frekwencji w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zaplanowanej na 28 czerwca. W każdym województwie wskaże się tę małą gminę, w której największy odsetek mieszkańców oddał głos w wyborach. Następnie to właśnie ta gmina otrzyma nowy wóz o wartości około 800 tys. złotych.

16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych zostanie sfinansowanych przez MSWiA. W przypadku uzyskania najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w więcej niż jednej gminie w danym województwie będą brane pod uwagę: liczba wyjazdów OSP w 2019 r., liczba strażaków mogących brać czynny udział w działaniach ratowniczych i dyspozycyjność danej OSP (liczba przypadków, w których jednostka pomimo dysponowania jej, nie wyjechała do zdarzenia).