Czwartek 25 kwietnia 2024

Biuletyn zamiast pikniku dla stowarzyszeń

Bełchatowskie starostwo przygotowuje wydawnictwo, w którym stowarzyszenia działające na terenie powiatu zaprezentują swoje osiągnięcia. Starosta Dorota Pędziwiatr zachęca, by skorzystać z takiej możliwości promocji, która będzie alternatywą dla corocznego Pikniku Stowarzyszeń. Z powodu zagrożenia epidemicznego wydarzenie w tym roku nie odbędzie się.
glowne-stowarzyszenia-1592382428
Do stowarzyszeń, działających na terenie powiatu bełchatowskiego, wysłane zostały zaproszenia, zachęcające do przygotowania materiałów prasowych na temat ich działalności. Teksty i fotografie znajdą się w wydawnictwie, które będzie kolportowane wśród mieszkańców. Zarówno kolportaż, jak i udział w wydawnictwie, jest dla stowarzyszeń bezpłatny.

- Tą propozycją chcemy pomóc organizacjom pozarządowym w dotarciu do społeczeństwa. Taki cel ma tradycyjny Piknik Stowarzyszeń, którego w tym roku nie zorganizujemy z powodu epidemii – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Serdecznie zachęcam do udziału w publikacji, w której stowarzyszenia zaprezentują swoją działalność i plany. Zależy nam, by informacja o społecznikach dotarła do mieszkańców, którzy nie tylko mogą korzystać z oferty stowarzyszeń, ale także mogą przyłączać się do nich i wspólnie działać.

Materiał prasowy do biuletynu powinien zawierać:
1) nazwę organizacji,
2) adres siedziby, tel. kontaktowy, adres e-mail (aktywny),
3) hasłowo najważniejsze obszary działalności,
4) krótki opis sztandarowych działań oraz plany (dwie wersje tekstów: krótszą - 2 tys. znaków i dłuższą 2,5 tys. znaków),
5) 1-2 zdjęcia ilustrujące działania stowarzyszenia.

Informacje należy przesłać  do 31 lipca do pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami na adres: mselerowicz@powiat-bełchatowski.pl. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 44 733-65-32 lub 44 635 86 95.
A. Zawodzińska, Zespół ds.Promocji