Piątek 29 marca 2024

Błyskawiczna makarena "pod lasem"

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie, popularnej szkoły „pod lasem”,  zorganizowali akcję flash mob (błyskawiczny tłum). O umówionej godzinie zgromadzili się w sali gimnastycznej, by zatańczyć makarenę. Kilkuset uczniów w rytm muzyki jednocześnie wykonało znany taniec, po czym rozeszło się do klas. Kolejna tego typu akcja zaplanowana jest na 14 lutego br. na placu Narutowicza w Bełchatowie o godzinie 15.30.

*Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie, znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje te organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMSów. (źródło: Wikipedia).

Krzysztof Borowski, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie