Wtorek 23 kwietnia 2024

Błysnęli wiedzą o bezpieczeństwie i sprawnością fizyczną

Wiedzą i sprawnością fizyczną popisywali się przed policjantami uczniowie podstawówek podczas powiatowych eliminacji konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Zwycięzcy, Gracja Siut i Filip Murzyła, będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim rywalizacji. Imprezie, która odbyła się w Bełchatowie, patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
główne
Uczniowie drugich klas szkół podstawowych z powiatu bełchatowskiego wzięli udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa" 7 listopada. W zawodach w hali sportowej udział wzięło 16 dwuosobowych drużyn (chłopiec i dziewczynka). Na początku uczniowie musieli odpowiedzieć na 15 pytań z wiedzy ogólnej, dotyczącej bezpieczeństwa m.in. w domu, na ulicy czy w kontakcie z „nieznajomym”. Później do pokonania mieli tor przeszkód, składający się m.in. z biegu wahadłowego, przewrotu w przód czy skoku przez skrzynię. Zmagania zawodników ubarwił pokaz pierwszej pomocy, przygotowany przez ratownika ze stowarzyszenia Sztab Ratownictwa.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także nauczycieli i opiekunów. Zwycięstwo w tegorocznych eliminacjach powiatowych oraz zaszczyt reprezentowania powiatu bełchatowskiego w finale wojewódzkim wywalczyła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie – Gracja Siut i Filip Murzyła.
Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie