Czwartek 28 marca 2024

Bo najpiękniej dzieli się sercem...

2 marca 2019 r. w hali sportowej Szkoły podstawowej nr 2 w Zelowie odbył się charytatywny Turniej Piłkarski dla dzieci "Podziel się sercem" z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację 5-cio letniego Adasia, mieszkańca Zelowa, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe.
główne
W Turnieju udział wzięło 10 drużyn:
Włókniarz Zelów 1
Włókniarz Zelów 2
Funinio Kolumna
MUKS Widawa
GUKS Gorzkowice 1
GUKS Gorzkowice 2
Astoria Szczerców 1
Astoria Szczerców 2
MULKS Łask 1
MULKS Łask 2
I miejsce zajęła drużyna Włókniarz Zelów 2, II miejsce wywalczył GUKS Gorzkowice 1, a na III stopniu podium stanęli zawodnicy MULKS Łask 1. Wszyscy zawodnicy turnieju uhonorowani zostali medalami a drużyny pucharami, które wręczali: Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, przewodniczący rady powiatu Sławomir Malinowski i członek zarządu Powiatu Bełchatowskiego Leszek Maciaszczyk.
Patronat nad turniejem objął Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Oprócz ogromnych emocji, które towarzyszyły turniejowi, organizator przygotował wiele atrakcji towarzyszących, między innymi Gminny Konkurs Plastyczny pn. "Podziel się sercem" na który wpłynęły aż 84 prace z 4 szkół. Oceniano je w 2 kategoriach wiekowych.
W kategorii kl. 0-III: I miejsce Agata Buresz kl. II b SP nr 4 II miejsce Maja Włodarczyk kl. II SP Wygiełzów III miejsce Igor Wąsek kl. II a SP nr 2 III miejsce Martna Stępnik kl. II a SP nr 1
W kategorii kl. IV-VIII I miejsce Martyna Doliwka kl. VII SP nr 2 II miejsce Mateusz Kaczmarek kl. IV c SP nr 2 III miejsce Mateusz Bawej kl. VI b SP nr 4 III miejsce Patrycja Fraszka kl. VIII SP Wygiełzów
Na zakończenie imprezy dzieci wypuściły w niebo 100 czerwonych balonów symbolizujących gorące i szczodre serca wszystkich ofiarodawców. Osiagnieto założony cel - Adaś pojedzie na specjalny turnus rehabilitacyjny.
Zespół PR
Powiat Bełchatowski