Sobota 20 kwietnia 2024

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awanse, odznaczenia, medale, a przede wszystkim podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa otrzymali bełchatowscy strażacy z okazji „Dnia Strażaka”. Obchody z udziałem samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji odbyły się na placu przy komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.
glowne

- Dziękuję wszystkim strażakom za bezinteresowną i humanitarną służbę ludziom. Za odwagę, ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Dziękuję za codzienną realizację zadań także tych, o których najmniej się mówi, a nie związanych z akcjami pożarowymi – zwrócił się do zgromadzonych Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Gratuluję długoletniej i owocnej działalności dla dobra społeczności lokalnej w zakresie zapewniania bezpieczeństwa i udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i mienia - za to przekazuję wyrazy najwyższego szacunku i uznania. Dobrze wiecie, że ratowanie życia i mienia jest bezcenne, i za to pragnę oddać Wam należny hołd i uznanie.

Z przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny badań opinii na temat zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że praca strażaka cieszy się największym szacunkiem obywateli, aż 94% badanych wskazało strażaków, jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową.

Podczas obchodów Dnia Strażaka odznaczono i awansowano bełchatowskich strażaków. Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczony został asp. Dariusz Frątczak oraz st. ogn. w stanie spocz. Radosław Franek. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej rozkazem personalnym nadał stopień starszego aspiranta asp. Dariuszowi Frątczakowi, stopień aspiranta mł. asp. Jarosławowi Telążce. Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi rozkazem personalnym nadał stopień starszego ogniomistrza ogn. Krzysztofowi Węgrzynowi, ogn. Andrzejowi Raszewskiemu, ogn. Krzysztofowi Malinowskiemu, ogn. Karolowi Koteckiemu, stopień ogniomistrza mł. ogn. Rafałowi Niewiadomskiemu oraz mł. ogn. Michałowi Wlazłowskiemu, stopień młodszego ogniomistrza
st. sekc. Piotrowi Binieckiemu,st. sekc. Krystianowi Dobrakowskiemu, st. sekc. Krzysztofowi Woźniakowi, st. sekc. Markowi Kudra, st. sekc. Grzegorzowi Dulin, stopień starszego sekcyjnego sekc. Tomaszowi Milerowi. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. łódzkiego Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali kpt. Przemysław Kowalski oraz mł. ogn. Krzysztof Szczur. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: sekc. Dawid Albin, sekc. Konrad Chlebowski, sekc. Daniel Dymek, sekc. Łukasz Gapanowicz, mł. asp. Łukasz Olczyk, sekc. Arkadiusz Olejnik, ogn. Marcin Stelmaszczyk, sekc. Bartłomiej Stemplewski, sekc. Piotr Zjawiński.

- W imieniu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej dziękuję bełchatowskim strażakom za zaangażowanie, wiadomym jest, że zaufanie społeczne, jakim się cieszą, jest efektem ich ciężkiej pracy – powiedział st. bryg. Jarosław Wlazłowski, Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi. - Uczestniczymy w coraz większej liczbie różnego rodzaju akcji, w ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego było ich ponad 32 tysiące, w powiecie bełchatowskim półtora tysiąca, czyli wychodzi, że każdego dnia straż interweniuje kilka razy. Mam bardzo dobre zdanie na temat bełchatowskiej komendy powiatowej, cenię profesjonalizm strażaków i mam nadzieję, że wszystkie komendy w województwie będą wykonywały zadania z taką samą rzetelnością.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy