Piątek 29 marca 2024

"Boniek" do adopcji

„Kto weźmie kota, jest przeze mnie zaproszony na mecz Polska-Rumunia (2 bilety)" - taki wpis na swoim Twitterze opublikował Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co ciekawe, kot noszący imię "Boniek", obecnie przebywa w bełchatowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.
1
- Kot trafił do naszego schroniska z jednego z bełchatowskich osiedli – mówi Mariusz Półbrat, kierownik bełchatowskiego schroniska. - Jest bardzo przyjazny, lgnie do ludzi. Z racji urody i usposobienia, nasza pracownica, która jest zagorzałym fanem piłki nożnej, nazwała go "Boniek". Ogłoszenie o kocie pojawiło się na forach miłośników tych zwierząt i niewyjaśnionym trafem dotarło także do Zbigniewa Bońka, który postanowił pomóc w adopcji.

Chętni do zaadoptowania bełchatowskiego "Bońka” już się zgłaszają, jednak, jak podkreśla kierownik schroniska, nie każdy ma szansę na przygarnięcie sławnego już zwierzaka.

- Przy każdej adopcji jesteśmy ostrożni, ponieważ uważamy, że powinna być odpowiedzialna - mówi Mariusz Półbrat. - Wśród chętnych przeprowadzimy najpierw wstępną ankietę, następnie odwiedzimy wytypowanego potencjalnego właściciela, aby sprawdzić warunki, w jakich zwierzę będzie przebywać. Nie chcemy, żeby "Boniek" stał się ofiarą jedynie chęci zdobycia biletów.

W bełchatowskim schronisku, oprócz "Bońka", czeka zawsze średnio około 20 dorosłych kotów do adopcji.