Sobota 20 kwietnia 2024

Bronek przed kolejną "operacją chirurgiczną"

Od lutego br. I LO cieszy się odnowioną siedzibą. Tymczasem szkoła znowu doczekała się kolejnego remontu, a używając języka medycyny – poważnej operacji chirurgicznej. Mowa o rozbudowie sali gimnastycznej. Zarząd Powiatu podjął właśnie uchwałę o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie wykonawcy robót.

Od lutego br. I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego funkcjonuje w budynku po kapitalnym remoncie. Jak powiedział wówczas na uroczystości oddania budynku do użytku Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski: „Bronek ma teraz nie tylko duszę, ale i ciało”. Minęło kilka miesięcy i szkoła doczekała się kolejnego remontu, używając języka medycznego – poważnej operacji chirurgicznej. Mowa o rozbudowie sali gimnastycznej. Zarząd Powiatu podjął właśnie uchwałę o ogłoszeniu przetargu. Dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę są już gotowe.  Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi 3,4 miliona złotych.

- Rozbudowa sali jest kontynuacją zeszłorocznego generalnego remontu szkoły, który kosztował ponad trzy miliony złotych – mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski. - Istniejącą salę gimnastyczną chcemy przede wszystkim przedłużyć i zbudować dodatkowe piętro nad istniejącymi szatniami z pomieszczeniami sportowo – gospodarczymi.

Według założeń budynek sali ma zostać podwyższony o około 2 metry, przedłużony o 6 metrów, zmieniony ma zostać sufit, konstrukcja i pokrycie dachowe. Zostaną wymienione także: instalacja elektryczna i nagłośnieniowa, stolarka okienna i drzwiowa. Powstanie instalacja wentylacyjna, w miejscu starego parkietu pojawi się nowy, zawisną urządzenia sportowe (kosze do koszykówki, drabinki, tablice), a ściany sali zostaną pomalowane.

Z kolei w istniejącym zapleczu sali wykonana zostanie przebudowa pomieszczeń, będą gładzie, nowe podłogi, wyremontowane łazienki i szatnie, pomieszczenia gospodarcze. Powstanie też klatka schodowa, która prowadzić będzie do projektowanej drugiej kondygnacji. W górnej kondygnacji powstaną natomiast pomieszczenia sportowo – gospodarcze, sala fitness, siłownia, łazienki i szatnie.

- Górna kondygnacja zostanie połączona z budynkiem szkoły – mówi Marek Jasiński. - Dzięki temu będzie bezpośredni łącznik między piętrami, co polepszy komunikację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozbudowa ruszy w tegoroczne wakacje i będzie trwała do czerwca przyszłego roku.

Krzysztof Borowski, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie