Piątek 19 kwietnia 2024

"Brunatni" najlepsi

Dwanaście drużyn chłopców z rocznika 2006 przyjechało do Bełchatowa na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Bełchatów Cup pod patronatem honorowym Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Na najwyższym podium stanęli gospodarze, czyli młodzi piłkarze z GKS „Bełchatów”.

16776162_1479893598687474_1569411358_o
Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Bełchatów CUP dla rocznika 2006 po raz czwarty w historii odbył się właśnie w Bełchatowie.  Zgłosiło się dwanaście zespołów, a rozgrywki rozegrano w dwóch  grupach, systemem każdy z każdym, w wymiarze czasowym jeden raz piętnaście minut. W grupie A oprócz drużyny gospodarzy zagrały: MKS Kluczbork, Jutrzenka Bychlew, Stadion Śląski Chorzów, Pogoń Zduńska Wola i Astoria Szczerców. W grupie B znalazły się: GKS II Bełchatów, Lechia Tomaszów Mazowiecki. Raków Częstochowa, ŁKS Łódź, Szczerbiec Wolbórz oraz Soccer Bełchatów. Najlepsze cztery zespoły z obu grup uzyskały awans do kolejnego etapu, w którym rywalizowały systemem pucharowym.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. GKS Bełchatów
2. Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. Pogoń Zduńska Wola
4. ŁKS Łódź
5. GKS II Bełchatów
6. Stadion Śląski Chorzów
7. MKS Kluczbork
8. Szczerbiec Wolbórz
9. Jutrzenka Bychlew
10. Raków Częstochowa
11. Astoria Szczerców