Piątek 19 kwietnia 2024

BTF zaprasza na wystawę

Fotografia Alicji Przybyszowskiej od 07.08.2020 zagości w Galerii Fotografii „Na Piętrze” w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów.
Alicja Przybyszowska, polska artystka fotograf, uhonorowana tytułami Artiste FIAP oraz Excellence FIAP. Członkini i Artystka Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców (AFRP). Członek Kapituły Fotoklubu RP. Członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.
główne
Alicja Przybyszowska absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, związana z krynickim środowiskiem fotograficznym - mieszka, pracuje, tworzy w Nowym Sączu – fotografuje od początku lat 90. XX wieku. Miejsce szczególne w jej twórczości zajmuje fotografia architektury, fotografia krajobrazowa oraz fotografia społeczna.
Alicja Przybyszowska jest laureatką krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych, na których zdobyła imponującą liczbę ponad 90 nagród. Fotografie w cyklu „Prześwietlenia” prezentowane na wystawie powstało wiele lat temu. Zostały one wykonane techniką łączenia obrazów. Na jednym zdjęciu można zobaczyć nawet kilka obiektów – głównie są to obiekty sakralne jak cerkwie, czy kościoły, ale też pejzaże. Zdjęcia są czarno – białe.
Jest to pierwsza wystawa Alicji Przybyszowskiej w Bełchatowie w „Galerii na Piętrze”, ale mamy nadzieję, ze nie ostatnia. Kuratorem wystawy  jest Andrzej Juchniewicz.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.