Wtorek 23 kwietnia 2024

Budowa gospodarczych kontaktów z Litwą rozpoczęta

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Bełchatowie oraz członkowie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w sumie dwadzieścia osób, przebywali dwa dni w partnerskim dla naszego powiatu Rejonie Solecznickim. Celem wyjazdu były spotkania biznesowe z tamtejszymi firmami.
glowne1
Pomysł zorganizowania wyjazdu na Litwę polskich przedsiębiorców zrodził się podczas II Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego, w którym brała udział delegacja z Solecznik. Uzgodniono wówczas spotkanie na Litwie, by na miejscu poznać specyfikę gospodarczą regionu, jego firmy i potencjał biznesowy. Wyjazdem zainteresowało się dwadzieścia osób, reprezentujących głównie branżę budowlaną. Przedsiębiorców ugościła strona litewska, a samorząd powiatu bełchatowskiego sfinansował podróż. Polska delegacja spotkała się ze Zdzisławem Palewiczem, merem Rejonu Solecznickiego, a ponadto zwiedziła miejscowy zakład gospodarki cieplnej oraz zakład produkcji ziół i kwiatów doniczkowych.

- Największą wartością wizyty są kontakty międzyludzkie – podsumowuje Andrzej Ratajski, prezes RIG w Bełchatowie. - Mieszkańcy Solecznik są bardzo przyjaznym i gościnnym społeczeństwem. W atmosferze serdeczności, także ze strony władzy samorządowej, z pewnością łatwiej robić interesy. Dziś jeszcze trudno mówić o konkretach. Jesteśmy na etapie poznawania się, pozyskiwania różnorodnych informacji, wymiany doświadczeń. Już jesteśmy umówieni na kolejne rozmowy.

Najbliższe spotkanie, tym razem w Bełchatowie, planowane jest w dniach 7-10 września. Przedsiębiorcy z Litwy przyjadą na zaproszenie bełchatowskiej RIG i ŁOIIB. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą mogą kontaktować się z Biurem RIG, mieszczącym się przy ul. Pabianickiej 34 (tel. 516 151 710).
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji