Wtorek 19 lutego 2019

Budowa nowej ścieżki rowerowej w toku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Ruszyły prace przy budowie ponad kilometrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Grobla – Wierzchy Kluckie. Firma wyłoniona w drodze przetargu za prace otrzyma blisko 400 tysięcy złotych i ma je wykonać do 21 września tego roku.
zdjęcie
- Na odcinku drogi powiatowej Kluki – Parzno odbywa się duży ruch samochodowy, również wielu rowerzystów jeździ tamtędy w kierunku naszej ścieżki rowerowej – Domiechowice – Parzno, dlatego podjęliśmy decyzję o sukcesywnym remoncie nawierzchni drogi i budowie ścieżki dla rowerzystów i pieszych – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Od dwóch lat powiat przebudowuje z własnych środków drogę od Grobli w stronę Parzna. Do tej pory udało się wyrównać pobocza i położyć nową nakładkę asfaltową na odcinku drogi, od Grobli do Imielni na odcinku 900 metrów. Koszt prac wyniósł 240 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany z budżetu powiatu. Ponadto zmodernizowano ponad kilometrowy odcinek drogi od Imieli w stronę Parzna (za kwotę 472.500 złotych).

- Dzięki budowie ciągu pieszo – rowerowego rowerzyści bezpiecznie pokonają ten fragment drogi powiatowej, po czym będą mogli dalej przez Wierzchy Kluckie i Wierzchy Parzeńskie, drogami gminnymi, dojechać do naszej ścieżki rowerowej Domiechowice – Parzno.– mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Prace przy budowie ścieżki wystartowały, wykonawca profiluje obecnie pobocze.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót