• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

Cenna wiedza dla biznesu

Ponad 70 osób zgłosiło się na szkolenie zorganizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Bełchatowie na temat najistotniejszych zmian w Kodeksie Pracy oraz nowych regulacji dotyczących umów cywilnoprawnych. Szkolenie było prowadzone przez pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.
- Przyznam się, że zainteresowanie szkoleniem przerosło nasze oczekiwania, bowiem lista chętnych szybko się zapełniła, a kilkunastu osobom musiałem odmówić ze względu na brak miejsca na sali - mówi Stanisław Gotkowicz, dyrektor biura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie – Sukcesywnie organizujemy dla naszych przedsiębiorców różnego rodzaju szkolenia, aby przybliżać skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin działalności gospodarczej. Kodeks Pracy jest niezwykle ważny, dlatego cieszę się, że od specjalisty mogliśmy dowiedzieć się szczegółów najnowszych zmian w tym zakresie.

Szkolenie było kierowane do przedsiębiorców i służb kadrowych, a program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia stawki minimalnej przy umowach cywilnoprawnych, czasu pracy czy zmian wprowadzonych w prawie pracy

- Inspekcja Pracy nie tylko kontroluje i karze, ale również promuje i wyjaśnia najważniejsze zagadnienia z Kodeksu Pracy – mówi Andrzej Cegła, kierownik piotrkowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. - Na tego typu spotkaniach w jak najszerszym zakresie informujemy o wszelkich zmianach, odpowiadamy na pytania i wyjaśniamy wątpliwości. Najpierw chcemy edukować i informować, a potem dopiero egzekwować od przedsiębiorców respektowanie przepisów.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy