Czwartek 25 kwietnia 2024

Chemia i fizyka nie są im straszne

Szesnastu uczniów siódmych klas z kilku podstawówek z terenu gminy Bełchatów zmierzyło się z zadaniami, obejmującymi takie dziedziny wiedzy jak chemia, fizyka i ochrona środowiska, w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie we współpracy ze starostwem.
glowne
Celem konkursu wiedzy chemiczno-fizycznej było poszerzenie wiedzy, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań oraz uzdolnień chemicznych uczniów, a także umożliwienie konfrontacji poziomu wykształcenia chemicznego i fizycznego między poszczególnymi uczestnikami. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Domiechowicach, SP w Dobrzelowie, SP w Łękawie i SP w Janowie, w sumie cztery czteroosobowe zespoły. Za uzyskanie największej liczy punktów uczniowie otrzymali nagrody, ufundowane przez bełchatowskie starostwo:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Domiechowicach,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łękawie,
IV miejsce –Szkoła Podstawowa Janowie.
SP w Dobrzelowie