Wtorek 19 lutego 2019

Chodzili z kijkami na mistrzostwach świata

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
W Mosinie, a dokładnie w Krajkowie, nieopodal Poznania w dniach 30 czerwca – 1 lipca odbyło się najgłośniejsze i najważniejsze wydarzenie tego roku w nordic walking, a mianowicie Mistrzostwa Świata Nordic Walking - World NW Championship. Łącznie udział w zawodach wzięło ponad 550 uczestników z 14 państw. Oczywiście najlepiej spisali się Polacy, zarówno w kategoriach open, jak i wiekowych, ale na podium stawali również zawodnicy z Francji, Włoch, Rosji i innych krajów.
zdjęcie
Bełchatów i klub NWPL/Nordic Walking Bełchatów reprezentowało pięciu uczestników: Alicja Pyrka, Anna Motyl, Krzysztof Marczak, Marcin Skurnica i Zbigniew Pyrka.

Największy sukces odniosła Anna Motyl zdobywając trzecie miejsce w drużynie na 10 km oraz drugie miejsce indywidualnie na 10 km w kategorii wiekowej K50-59. Krzysztof Marczak zajął czwarte miejsce w drużynie na 5 km i czwarte miejsce indywidualnie na 5 km w kategorii wiekowej M60-69. Pozostali, również po sobotnich kwalifikacjach, wywalczyli start w niedzielnym finale i zajęli wysokie miejsca z rekordami życiowymi.

Sam udział w finale jest wielkim osiągnięciem w coraz bardziej popularnym sporcie, jakim jest nordic walking. Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, że dotarliśmy do finałów i mogliśmy reprezentować nasze miasto i powiat - powiedział Krzysztof Marczak po powrocie z mistrzostw.

Więcej szczegółów na  profilach na Facebooku:
https://www.facebook.com/anna.motyl.56/posts/1774295849291131
https://www.facebook.com/krzysztof.marczak.33/posts/1806756742716097
← powrót