Czwartek 25 kwietnia 2024

Chryzantemy czekają na odbiór

Chryzantemy pozyskane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze są dostępne dla organizacji pozarządowych, samorządowych oraz innych instytucji publicznych. Podmioty, które są zainteresowane nieodpłatnym wykorzystaniem kwiatów, mogą zgłaszać się do biura powiatowego Agencji, by złożyć deklarację w tej sprawie. Mają na to czas do 12 listopada.
kwiatygl
Zgłaszając chęć przyjęcia chryzantem (ciętych lub doniczkowych) należy podać ilość, jaką dany podmiot ma zamiar przejąć. Deklaracje należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce preferowanego odbioru kwiatów. Kierownik biura powiatowego ARiMR wskazuje następnie miejsce odbioru chryzantem oraz niezwłocznie informuje posiadacza kwiatów o zamiarze odbioru należących do niego chryzantem przez zainteresowany podmiot. Odbiór kwiatów musi zostać potwierdzony na piśmie lub w formie elektronicznego dokumentu. Wzór deklaracji odbioru chryzantem jest dostępny na stronie ARiMR: www.arimr.gov.pl.
Źródło: Wojewoda Łódzki