Czwartek 25 kwietnia 2024

Co to jest Eurodesk?

Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, działający w 35 państwach, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W dniu 13 grudnia 2011 r. Powiat Bełchatowski podpisał z Fundacją FERSO z siedzibą w Łodzi porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia Lokalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk w Bełchatowie.

Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, działający w 35 państwach, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską  i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Eurodesk Polska to informacja o możliwościach w Europie - szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania tej organizacji i jej odbiorców.

Eurodesk Polska odpowiada na pytania, prowadzi bazę programów grantowych, informuje o polityce młodzieżowej Unii Europejskiej, pomaga znaleźć partnerów do projektów, wydaje publikacje i newslettery, prowadzi eurolekcje, współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami w Polsce i kilkuset w Europie. Tak w skrócie wygląda działalność Eurodesk Polska. Więcej na stronie internetowej www.eurodesk.pl.

W ramach realizacji Programu Eurodesk na poziomie lokalnym , LPIE  w Bełchatowie będzie udzielać telefonicznie pod numerami telefonów 44/ 733 66 06 i 44/ 733 66 07, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail belchatow@eurodesk.eu oraz osobiście w siedzibie Punktu Eurodesk przy ul. Czaplinieckiej 96, bezpłatnie wszelkich informacji objętych zakresem Programu Eurodesk oraz pomagać szukać partnerów wszystkim osobom, które zwrócą się  z prośbą o udzielenie takiej pomocy. Dyżury konsultantów LPIE – poniedziałek, środa i czwartek w godz. 7.30 – 15.30.

Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 96