Piątek 26 kwietnia 2024

Coś słodkiego od św. Mikołaja

Podopieczni Hufca Pracy 5-11 i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 postanowili z okazji Mikołajek drobnymi prezentami obdarować innych. Słodką niespodziankę przygotowali dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
glowne
Paczuszki z pysznymi, świeżymi rogalikami i kartkami z życzeniami wesołych świąt trafiły do DPS przy ul. Dąbrowskiego w Bełchatowie dokładnie 6 grudnia. Mikołajkowa inicjatywa była dużym wyzwaniem logistycznym dla młodzieży. Jak zwykle nieocenionym sojusznikiem okazał się pan Marcin Pawlak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP nr 4 w Bełchatowie, który nie tylko pomógł uczniom oszacować ilość niezbędnych składników i przygotować listę zakupów, ale czuwał także nad całym procesem przygotowywania rogalików. Jeszcze cieplutkie rogaliki zapakowano do papierowych torebek, przewiązano dekoracyjnym sznureczkiem i dołączono do nich kartkę ze świątecznymi życzeniami.
W bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej przebywa obecnie dziewięćdziesięciu podopiecznych, którym zapewnia się niezbędną opiekę pielęgnacyjną, medyczną i zaspokaja podstawowe potrzeby bytowe. Mieszkańcy byli mile zaskoczeni wizytą pomocników Mikołaja i nagrodzili ich gest gromkimi brawami. Wspomnienie smaku rogalików, okraszonych serdecznością i życzliwością, z pewnością na długo zapamiętają.

Karolina Kaszewska