Czwartek 25 kwietnia 2024

Dachowanie przed ZSP nr 1

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zorganizowali w ZSP nr 1 w Bełchatowie zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prócz teorii była też i praktyka, młodzież mogła na własnej skórze odczuć skutki dachowania.

1
Pracownicy WORD wykorzystali symulator dachowania, a młodzież mogła sprawdzić, jak duże zagrożenie stwarzają niezapięte lub źle zapięte pasy. Tego typu lekcje w terenie uświadamiają młodych ludzi jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów.

Pas powinien płasko dolegać do ciała i przechodzić przez obojczyk oraz biodra pod brzuchem. Nie powinniśmy także trzymać na kolanach toreb i plecaków – mówi Michał Kędziora specjalista do spraw BRD w piotrkowskim WORD.

Takie spotkania najlepiej pokazują zasady bezpieczeństwa i uczą młodzież, która już myśli o byciu kierowcą, a co niektórzy już nimi są. Wykłady są bardzo potrzebne, a odczucia w symulatorze bardzo realistyczne. Warto uświadamiać młodzież, bo z każdego pokazu coś pozostaje w pamięci - zaznacza Piotr Mielczarek dyrektor ZSP nr 1 w Bełchatowie.
Zdecydowana większość osób, która wychodziła z symulatora, była zaskoczona, jak duże siły działają na pasażerów podczas symulacji, która odbywa się przecież w bezpiecznych warunkach. Był to najlepszy dowód na to, jak bardzo takie działania są potrzebne.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji