Czwartek 25 kwietnia 2024

Dla nich "elektrycznie" znaczy "bezpiecznie"

Ponad dwustu uczniów, reprezentujących powiaty bełchatowski, piotrkowski i tomaszowski, wzięło dział w tegorocznej edycji konkursu „Bezpieczna elektryczność”. Dziesięciu najlepszych spotkało się Centrum Kształcenia Praktycznego na uroczystości podsumowania rywalizacji. Niestety, w gronie tym zabrakło młodzieży z Bełchatowa.
glowne2
Konkurs „Bezpieczna elektryczność” ma już ośmioletnią historię. Jego celem jest rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Przedsięwzięcie to poszerza wiedzę uczniów o obsłudze urządzeń elektrycznych, pobudza i rozwija ich zainteresowania. Rywalizacja przebiega dwuetapowo. W kwietniu br. przeprowadzono w szkołach część pierwszą konkursu. Odbyła się ona łącznie w sześciu placówkach na terenie powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego i tomaszowskiego. Swoją wiedzę sprawdzało w ten sposób 205 osób. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 22 uczniów, ale tylko siedemnastu z nich podjęło wyzwanie. Największą wiedzą o elektryczności i zasadach bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami wykazali się : 1. Damian Strumiłło (ZSP w Kleszczowie), 2. Bartłomiej Błaszczyk (ZSP w Kleszczowie), 3. Bartłomiej Jędrychowicz (ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim). Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli także uczniowie ze szkół z Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w bełchatowskim Centrum Kształcenia Praktycznego. Starosta bełchatowski, patron honorowy przedsięwzięcia, ufundował elektronarzędzia za 300 zł. Konkursowi patronował również Jan Musiał, Prezes Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.