Czwartek 28 marca 2024

Dni Rodzicielstwa Zastępczego

Na terenie Powiatu Bełchatowskiego funkcjonuje 126 rodzin zastępczych, w których wychwuje się 170 dzieci. By uhonorować ich poświęcenie i podkreślenie roli rodzicielstwa zastępczego PCPR zorganizował piknik z wieloma atrakcjami.
główne
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zapewniło moc atrakcji wszystkim rodzinom, które skorzystały z zaproszenia i wzięły udział w Dniach Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza ma charakter cykliczny i stanowi okazję dla rodzin zastępczych do integracji, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami z jakimi się borykają. Za ich trud i poświęcenie podziękowała rodzinom Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski.

...Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób, a jest to bardzo ważne powiedziała starosta....

Funkcje rodziny zastępczej może pełnić każdy, ale najlepiej gdy dziecko pozostaje w kręgu rodzinnym, czyli są to najczęściej dziadkowie i rodzeństwo. Rodziny mogą liczyć na wsparcie PCPR, który orgnizuje spotkania, szkolenia i udziela wszelkiej możliwej pomocy.
Pozytywne wartości rodzinne i zrozumienie ofiarowane dzieciom przez rodziny zastępcze stanowią drogowskaz, który pozwoli im w przyszłości pewnie wkroczyć w dorosłe życie. Wspieramy ich jak możemy -podkreśla Wiesława Pędzik dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Piknik zorganizowano na boisku Powiatowego Centrum Sportu. Na wszystkich czekało moc atrakcji. Były konkursy, pokazy tańca, malowanie buzi, pokaz pierwszej pomocy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Marzena Rogut
Zespół ds. Promocji