Czwartek 25 kwietnia 2024

Dni Rodziny z duchem Jana Pawła II

Dzień Patrona Miasta i XXI Bełchatowskie Dni Rodziny to imprezy, które odbyły się w niedziele 16 czerwca. Dla mieszkańców przygotowano liczne atrakcje, m.in. zabawy i loterie fantową.
glowne
Główne uroczystości odbyły się w samo południe pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy ul. Kościuszki. Tutaj bełchatowianie, w tym przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i zakładów pracy, złożyli kwiaty, a następnie pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Zająca uczestniczyli w nabożeństwie. Po mszy świętej rozpoczęły się XXI Bełchatowskie Dni Rodziny. Przez niemal cały dzień proponowano mieszkańcom liczne atrakcje, m.in. zabawy, loterię fantową oraz prezentację "Bełchatowskiej Karty Rodziny”. Imprezę uświetniły występy estradowe. Na scenie zaprezentowali się finaliści III Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito” – Bełchatów 2016. Szczególną atrakcją w ramach Dnia Patrona Miasta był koncert zespołu „Saudarion”.