Czwartek 25 kwietnia 2024

Dobre perspektywy na ekologię

Zestawy do badania wody, gleby i powietrza, mikroskopy, sprzęt multimedialny - tablica interaktywna, projektor, wizualizer, aparat fotograficzny – to wszystko znajduje się w nowej ekopracowni, która powstała w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie. 35 tysięcy złotych na utworzenie pracowni pozyskano Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, natomiast 14 tysięcy złotych dołożono z budżetu powiatu.
glowne a
- Teraz już wszystkie nasze szkoły posiadają tego typu nowoczesne i dobrze wyposażone ekopracownie – mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski. - Przy wykorzystaniu wysokiej klasy pomocy dydaktycznych młodzież ma szansę zdobyć dodatkowe informacje, a lekcje na pewno nie będą się dłużyły. Życzę uczniom „Kochanowskiego” ciekawych wrażeń i wiele cennej wiedzy, zdobytej podczas nauki w tej pracowni.

W ramach zadania wyposażenia ekopracowni wykonano także remont sali, zakupiono także wyposażenie- ławki, krzesła, biurko, witryny, rolety, fototapetę oraz rośliny doniczkowe.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy