Piątek 19 kwietnia 2024

Dobry uczynek dobrą praktyką

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie w ramach praktyk zawodowych odnowili jedno z pomieszczeń, w których działają seniorzy z naszego powiatu. Praktykanci doskonalą swoje umiejętności, a jednocześnie są autorami dobrego uczynku.
glowne
Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który ma swoją siedzibę przy ul. 1 Maja 45 w Bełchatowie, zwrócił się do bełchatowskiego starostwa z prośbą o pomoc w odnowieniu dodatkowego pomieszczenia w siedzibie stowarzyszenia. Starosta Dorota Pędziwiatr wyraziła zgodę, by Centrum Kształcenia Zawodowego podjęło się tego zadania. W ciągu kilku dni zorganizowano „malarskie” przedsięwzięcie. Dyrektor CKZ Andrzej Jędrzejczyk uzgodnił z panią Lucyną Gorzelak, przewodniczącą ZOR PZERiI, zakres prac, a bełchatowski market Leroy Merlin przekazał nieodpłatnie farby. Pięciu uczniów z opiekunką Anną Matyszewską, wyposażonych w pędzle, drabinę i inne niezbędne przedmioty, wkroczyło do akcji. Malowanie trwało dwa dni. Nową farbą i kolorem pokryto ściany i stolarkę drzwiową. W następnym tygodniu planowane jest meblowanie pomieszczenia. W odświeżonym pokoju seniorzy urządzą sobie biuro. W pomieszczeniu, w którym działali wcześniej, chcą zaaranżować pokój spotkań.

Należy dodać, ze praktyki zawodowe, jako dobry uczynek uczniów CKZ (wcześniejsze Centrum Kształcenia Praktycznego), mają swoją tradycję. Młodzież budowała już m.in. podjazd na posesji niepełnosprawnej osoby, chodnik dla działkowców i malowała pomieszczenia w budynku komendy policji.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji