Czwartek 28 marca 2024

Dom Dziecka pięknieje

Zagospodarowanie terenu oraz integracja przy prostych, codziennych czynnościach to pomysł opiekunów i wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.
głównedd
Wychowawcy wspólnie z dziećmi zaprojektowali ogród na terenie przylegającym do domu dziecka. Zakupili grabie, łopaty, sekatory i miotły. Nie zabrakło donnic i sadzonek. Praca, choć nie łatwa, to jednak dająca ogromnie dużo satysfakcji, gdyż  można podziwiać jej efekty na terenach zielonych wokół domu dziecka. Teraz wychowankowie w ramach działań terapeutycznych będą wspólnie dbać o ogród i rosnące w nim kwiaty i krzewy.
Jak podkreśla dyrektor  placówki, Jacenty Pajkert - Kontakt z naturą wywołuje pozytywne reakcje. Zagospodarowana, zielona przestrzeń daje nam wszystkim wewnętrzny spokój. Nasi podopieczni  mogą realizować się w nim poprzez pielęgnację posadzonych roślin. Najważniejszy jednak jest aspekt społeczny, który uczy pracy zespołowej. Tak schludnie przygotowane miejsce daje dzieciom dużo radości. Dzięki takim działaniom na twarzach naszych dzieci pojawiają się szczere uśmiechy.
Mamy nadzieję na kolejne tego typu akcje, którymi jeszcze nie raz będą się mogli pochwalić podopieczni placówki.

Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej