Piątek 19 kwietnia 2024

Dorota Pędziwiatr pokieruje powiatem

Dorota Pędziwiatr została wybrana nowym starostą bełchatowskim. Natomiast Sławomir Malinowski został przewodniczącym rady. Decyzje zapadły 21 listopada podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Powiatu w Bełchatowie.
glowne
Po złożeniu ślubowania przez nowo wybranych radnych, przystąpiono do wyborów przewodniczącego Rady Powiatu oraz Starosty Bełchatowskiego. Za kandydaturą Sławomira Malinowskiego na przewodniczącego rady zagłosowało aż 20 radnych, trzy głosy były wstrzymujące się. Dorota Pędziwiatr została nowym starostą i za jej kandydaturą również głosowało 20 radnych. Dwa głosy był przeciw, jeden wstrzymujący się. Oboje byli jedynymi zgłoszonymi kandydatami na te stanowiska. Głosowania były tajne.

W skład Rady Powiatu w Bełchatowie VI kadencji samorządu wchodzą:
1. Jacek Bakalarczyk
21. Lidia Szymańska
22. Waldemar Wyczachowski
23. Jacek Zatorski

Kolejna sesja rady powiatu, na której zarząd ma zostać uzupełniony o wicestarostę i członków Zarządu Powiatu, ma być zwołana w ciągu najbliższych 10 dni.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy