Czwartek 28 marca 2024

Dotacje dla organizacji

Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 roku w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej. Łącznie na ten cel z budżetu powiatu przeznaczono 82 tysiące złotych.

Zadania z zakresu promocji i ochrony zdrowia:

1. Bełchatowskie Stowarzyszenie Amazonki

Rodzaj zadania: "Życie to najcenniejszy dar" , – dotacja w kwocie: 7.000,00 zł.

2. Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa

Rodzaj zadania: "ABC Pierwszej Pomocy", - dotacja w kwocie:  9.500,00 zł.

3. Związek Strzelecki Strzelec

Rodzaj zadania: "Propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa" – dotacja w kwocie: 5.000,00 zł.

4. Fundacja Rozwój Lepsza-Przyszłość

Rodzaj zadania: "Badanie przesiewowe uczniów klas VI Powiatu Bełchatowskiego" – dotacja w kwocie: 4.000,00 zł.

5. Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa

Rodzaj zadania: "Bezpieczna jesień", – dotacja w kwocie:  6.500,00 zł.

6. Fundacja Akademia Zdrowego Życia

Rodzaj zadania: "Palenie jest uleczalne",– dotacja w kwocie:  2.000,00 zł.

7. Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel”

Rodzaj zadania: "Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym",  – dotacja  w kwocie:  6.000,00 zł.

Zadania z zakresu pomocy społecznej:

1. Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Zelowie

Rodzaj zadania: Pomoc dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców "Prowadzenie zajęć zapewniających dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców odpowiedniego wychowania, przygotowanie do codziennych obowiązków i wypełnianie czasu wolnego po zajęciach szkolnych" – dotacja w kwocie: 5.500,00 zł.

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Zelowie

Rodzaj zadania: Pomoc dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców "Półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie częściowo pozbawionych opieki rodziców" – dotacja w kwocie: 4.000,00 zł.

3. Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne z siedzibą w Bełchatowie

Rodzaj zadania: Program pomoc dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców "Półkolonie letnie dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią społeczną" – dotacja w kwocie: 4.000,00 zł.

4. Stowarzyszenie Ośrodek Profilaktyki i Rozwoju Osobowości "OPIRO" w Bełchatowie

Rodzaj zadania: Młodzieżowa Akademia Umiejętności - pomoc dzieciom pozbawionym częściowo opieki – dotacja w kwocie: 5.500,00 zł.

5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie

Rodzaj zadania: Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomoc dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców - dotacja w kwocie: 5.000,00 zł.

6. Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkole "Nasza Szkoła" w Zelowie

Rodzaj zadania: zadanie z zakresu pomocy społecznej "Półkolonie" – dotacja w kwocie: 3.000,00 zł.

7. Rzymskokatolicka Parafia Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie

Rodzaj zadania: Ośrodek Wsparcia Rodziny przy Rzymskokatolickiej Parafii Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie Program pomocy dzieciom częściowo pozbawionym opieki rodziców  – dotacja w kwocie: 5.000,00 zł.

8.  Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne z siedzibą w Bełchatowie

Rodzaj zadania: "Ośrodek wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie i matek samotnie wychowujących oraz kobiet w ciąży" – dotacja w kwocie: 10.000,00 zł.

Krzysztof Borowski, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie