Czwartek 22 paździenika 2020

Dożynki Województwa Łódzkiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Powiat Bełchatowski będzie uczestnikiem Dożynek Województwa Łódzkiego w Uniejowie już w najbliższą niedzielę 20 września. Każdy, kto odwiedzi powiatowe stoisko, będzie mógł spróbować lokalnych przysmaków, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Rusiec, Drużbice i Szczerców, ale także będzie mógł wziąć udział w kręceniu tradycyjnym kołem fortuny, by wygrać bardzo interesujące nagrody rzeczowe. Atrakcji będzie wiele i z pewnością każdy poczuje tę wyjątkową dożynkową atmosferę.
119584707_654187378840825_8080994199321072764_o
Święto Dziękczynienia za Plony otworzy msza święta o godz. 12.00 na terenie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Zaplanowano uroczystości obrzędowe takie jak: przekazanie dożynkowego chleba, prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca. W programie wydarzenia także: zabawy, koncerty, konkursy, regionalne przysmaki. Poznamy zwycięzców na najlepsze ciasto dożynkowe i najlepszą potrawę lokalną. Warto trzymać kciuki za Koła Gospodyń Wiejskich z Załuża, Stefanowa, Zwierzyńca i Dąbrowy Rusieckiej, bo to właśnie oni reprezentować będą powiat w tych kategoriach konkursowych. Czy przysmaki przygotowane przez naszych reprezentantów zachwycą jury ?? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Dożynki to także dobra muzyka. Tej w Uniejowie nie zabraknie, dla uczestników zagrają: Maciej Smoliński, Siostry Szydłowskie, Marcin Maciejczak, Pectus i gwiazda wieczoru Maryla Rodowicz.

Organizatorem wydarzenia jest Marszałek Województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

← powrót