Piątek 29 marca 2024

DPS znów walczy z koronawirusem

W bełchatowskim Domu Pomocy Społecznej stwierdzono 56 przypadków zarażenia koronawirusem. Trzy osoby to pracownicy, pozostałe są mieszkańcami.
dps glowne
Po tym, jak 17 września u jednego hospitalizowanego pensjonariusza DPS stwierdzono obecność Sars-CoV-2, w placówce przeprowadzono testy wśród pracowników i mieszkańców. Wyniki potwierdziły 56 przypadków. Dwa testy dały wynik niejednoznaczny, zostaną powtórzone. Obecnie (21 września) w placówce pozostaje 16 pracowników, którzy dobrowolnie zdecydowali się odbyć kwarantannę w miejscu pracy, w tym m.in. dyrektor, kierownik DTO, specjalista pracy socjalnej, pielęgniarka, opiekunowie, pokojowe, pracownicy kuchni oraz administracji. Mieszkańcy są systematycznie monitorowani, ich stan zdrowia jest stabilny. Większość pensjonariuszy nie wykazuje objawów choroby.

Placówka jest zaopatrzona w środki do dezynfekcji i materiały do ochrony osobistej. Całodobowy nadzór nad nią pełni stacja sanepidu oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pozostaje w stałym kontakcie ze służbami Wojewody Łódzkiego. W zależności od zmieniającej się sytuacji w DPS Zarząd Powiatu będzie reagował na bieżąco.