Piątek 19 kwietnia 2024

Drogowcy w Łękawie i Kurnosie II

Na drogach powiatowych w Łękawie i Kurnosie pracują ekipy drogowców. Prace zakończą się jeszcze w tym roku. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Jerzy Michalak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, sprawdzali postęp robót.
główne2
W Łękawie przebudowywana jest droga nr 1916E wiodąca od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 484 do Bogdanowa. W zakresie prac na odcinku pół kilometra znajdują się m.in. poszerzenie jezdni oraz warstw bitumicznych na istniejącej nawierzchni, wykonanie zjazdów wraz z przepustami, odmulenie istniejących rowów, umocnienie dna i skarp, budowa chodników po obu stronach jezdni. Cała inwestycja będzie kosztować 1 291 500 zł. 700 tysięcy złotych samorząd powiatu otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą robót jest piotrkowska spółka PEUK.

W Kurnosie II wymieniane są korytka odwodnieniowe w obrębie pięćdziesięciu zjazdów do posesji w ciągu drogi nr 1919E na odcinku 200 metrów. Inwestycja przewiduje montaż korytek przejazdowych grzebieniowych. Koszt wymiany 1 m.b. wynosi 340 złotych. Prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie.

M.Michel, A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji