Czwartek 28 marca 2024

Duże zainteresowanie mikrograntami

24 września odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019, zorganizowane przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z bełchatowskim starostwem. Wzięło w nim udział blisko 50 osób. Zebrani pytali głównie o to, kto może ubiegać się o pieniądze i na jakich warunkach.
glowne granty
Mikrogranty to małe dotacje na realizację oddolnych inicjatyw, aktywizujących społeczność lokalną. Można je otrzymać w wysokości od 2.000 zł do 5.000 zł na lokalne wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe, działania edukacyjne, małą infrastrukturę, działania ekologiczne, aktywizację seniorów, zajęcia dla dzieci i wiele innych.

Przedstawiciele Centrum OPUS udzielili niezbędnych informacji wskazując, że projekty wnioskodawców powinny przede wszystkim aktywizować mieszkańców, angażować ich na każdym etapie realizacji projektu i mogą być realizowane w okresie od 1listopada do 8 grudnia 2019 roku.
Wszystkie realizowane zadania będą współfinansowane ze środków samorządu Województwa Łódzkiego.
Opr.A.Zawodzińska, Starostwo Powiatowe w Belchatowie
 Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS