Piątek 29 marca 2024

Dyplomy dla pracowników socjalnych

Pracownicy placówek powiatowych, działających w obszarze polityki społecznej, spotkali się na uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Ponad sześćdziesiąt osób odebrało z rąk starosty Waldemara Wyczachowskiego dyplomy gratulacyjne za wzorowe pełnienie trudnej służby.
glowne
Dzień Pracownika Socjalnego ma w Polsce blisko trzydziestoletnią tradycję. W naszym powiecie świętowano go w formie uroczystej akademii po raz pierwszy. W sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie spotkało się ponad sto osób.

- Pracownicy socjalni w naszych jednostkach stanowią liczną, bo sponad dwustuosobową grupę, która z racji charakteru swojej pracy, nie jest w świetle reflektorów, natomiast jest bardzo ważna i cenna. Pracownik socjalny to ta osoba, która bezpośrednio pomaga drugiemu człowiekowi – zwrócił się do uczestników gali Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. – Uroczystość przygotowaliśmy po raz pierwszy, ale chciałbym, by każdego roku organizować takie spotkania i składać państwu należny szacunek i podziękowanie.

Starosta uhonorował wyróżniających się pracowników dyplomami gratulacyjnymi. Otrzymali je dyrektorzy i osoby piastujące stanowiska wszystkich szczebli poczynając od szefowych kuchni, pokojowych, opiekunów, poprzez instruktorów terapii zajęciowej, pielęgniarki, pracowników technicznych i administracyjnych, a na wychowawcach i głównych księgowych kończąc. W imieniu bohaterów uroczystości głos zabrała Elżbieta  Zbonikowska-Goździewicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która podziękowała organizatorom za inicjatywę i przygotowanie miłej niespodzianki.

Należy podkreślić, że z pomysłem uroczystych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego dla placówek powiatowych zwróciła się do starosty Katarzyna Woszczyk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Pomysł, jak widać, „chwycił”, a słowa podziękowań i spontaniczne podczas gali wystąpienia pracowników socjalnych potwierdziły słuszność przedsięwzięcia.

Gościem specjalnym spotkania był Zbigniew Bogusławski, przewodniczący Regionu Piotrkowskiego NSZZ „Solidarność”, który zwrócił się do zebranych z wieloma ciepłymi słowami. Prezentem dla wszystkich był recital Weroniki Pochopień i słodki poczęstunek.
Agnieszka Zawodzińska - Zespół PR
Foto: Krzysztof Borowski