Czwartek 25 kwietnia 2024

Dzień ratownika wodnego w PCS

O zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i rekreacji w wodzie mówiono wiele w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie podczas akcji poświęconej bezpiecznym wakacjom. Przekazywanej wiedzy towarzyszyły pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy.

główne1
Akcję, adresowaną przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców, zorganizowały PCS i Stowarzyszenie Przyjaciół Pływania. W sąsiedztwie pływalni przy ul. Czaplinieckiej wystawiono profesjonalny sprzęt ratowniczy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się motorówkom, dotykały ratowniczych akcesoriów, pytały o ich nazwy i zastosowanie. Maluchom rozdano też broszury, w których prostym językiem zostały opisane i zilustrowane najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego odpoczynku. Gośćmi akcji byli starosta Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk, którzy zachęcali milusińskich do aktywnego uczestnictwa w pokazach i życzyli wszystkim udanych, czyli bezpiecznych wakacji. Wspomniane broszury, których przygotowano trzysta egzemplarzy, rozdawano tego dnia osobom korzystającym z pływalni PCS.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji