Piątek 26 kwietnia 2024

Dziesięć posesji walczy o tytuł najpiękniejszej

Zakończył się pierwszy etap konkursu na „Najpiękniejszą posesję powiatu bełchatowskiego”, w którym właściciele zgłaszali swoje posesje do tej wyjątkowej rywalizacji. Komisja powołana przez Dorotę Pędziwiatr, starostę bełchatowskiego, inicjatora i głównego organizatora konkursu, odwiedzi niebawem wskazane miejsca, by ocenić ich estetykę. Partnerem starostwa w przedsięwzięciu jest bełchatowski Leroy Merlin.
posesja
W powiecie bełchatowskim nie brakuje pięknych domów otoczonych urokliwymi ogródkami i podwórkami. O tytuł najpiękniejszej posesji powalczy dziesięć rodzin, mieszkańców m.in. Poręb, Ruśca, Maurycowa, Szczercowa, Emilina, Bukowia Górnego i Zelowa. Komisja konkursowa odwiedzi w sierpniu wszystkie zgłoszone posesje. Dokładny termin wizyty będzie indywidualnie uzgodniony z każdym właścicielem. Jury oceni m.in. estetykę, pomysłowość, wartość przyrodniczą i krajobrazową danego miejsca. Werdykt zostanie ogłoszony wkrótce po odwiedzinach wszystkich konkursowych posesji. Planuje się, że uroczystość podsumowania konkursu odbędzie się w markecie Leroy Merlin w Bełchatowie. Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają wartościowe nagrody, ufundowane przez starostwo i partnera konkursu. Będą to bony o wartości 2 000, 1000 zł i 500 zł.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji