Czwartek 25 kwietnia 2024

Eko parafia w Suchcicach

„Zakup i montaż kotłowni na bazie gruntowej pompy ciepła wraz z systemem ogrzewania” to nazwa zadania, które jeszcze w tym roku zostanie wykonane w kościele w Suchcicach.

Suchcice01-1024x685
Samorząd powiatu wesprze finansowo Rzymskokatolicką Parafię pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach. Kwota w wysokości 50 tys zł zostanie przeznaczona na zadanie, które obejmuje m.in. zakup i montaż kompleksowej instalacji c.o z wykorzystaniem najnowszych technologii pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii- pomp ciepła wraz z montażem. Tego typu zadanie ma przede wszystkim ograniczyć redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Inwestycja zostanie wykonana do końca listopada tego roku.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji