Piątek 19 kwietnia 2024

Eko-świątecznie dla najmłodszych

W świąteczny nastrój swoimi działaniami wprowadzili pracownicy Referatu ds. edukacji ekologicznej dzieci z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego.

Cała zabawa to ekologiczne warsztaty wyrobu ozdób choinkowych z drewna osikowego pt. „Osikowe Origami”prowadzone dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego oraz warsztaty ekologiczne pt. „EKO-Mikołaj” dla dzieci z powiatowych przedszkoli. W warsztatach „Osikowe Origami” w dniach 02-11.12.2015 r. wzięło udział ponad 230 uczniów z następujących placówek: Szkoły Podstawowej w: Dobrzelowie, Chabielicach, Osinach, Dobiecinie, Nr 1 w Bełchatowie, Nr 12 w Bełchatowie, Nr 13 w Bełchatowie, Nr 4 w Zelowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie.

Wykonywali oni następujące ozdoby bożonarodzeniowe: bombki, choinki, aniołki i gwiazdy. Najmłodsi ekolodzy z przedszkoli: Nr 2 w Bełchatowie, Nr 5 w Bełchatowie, Nr 6 w Bełchatowie oraz przedszkola w Domiechowicach uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pn. „EKO-MIKOŁAJ”. Warsztaty te poprowadziła firma zajmująca się organizacją tego typu przedsięwzięć.

Dla dzieci przygotowano układy taneczne, korowody w aranżacji świątecznej, zabawy ruchowe pn. „Skarpety Elfów”, zabawy multimedialne: „Quiz multimedilany wiedzy o Mikołaju”, „Bajkowe Święta”. Ponadto Śnieżynka przeprowadziła z dziećmi zabawy: „Z piramidą zdrowego żywienia za pan brat”, „Segregujemy – bo w śmieciach utonąć nie chcemy”, „Recyklingowe zagadki”. Bardzo miłym i świątecznym akcentem było pieczenie i dekorowanie  świątecznych ciasteczek z naturalnych składników wyrabiane przez dzieci oraz wykonywanie ekologicznych ozdób choinkowych z materiałów recyklingowych.