Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 20 paździenika 2018

„Ekolaur” dla naszego powiatu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
W XVI edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Polską Izbę Ekologii, nasz powiat zdobył nagrodę w kategorii edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.
zdjęcie
„Ekolaur” dołączył do imponującej listy nagród, wyróżnień i tytułów dla samorządu powiatu bełchatowskiego w uznaniu za działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej mieszkańców. Mecenas Polskiej Ekologii, Powiat Przyjazny Środowisku, Lider Polskiej Ekologii to niektóre z nich. Polska Izba Ekologii organizuje swój konkurs od kilkunastu lat. Jego celem jest promowanie najefektywniejszych działań i prac podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. Skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów. Nasz samorząd wystartował w kategorii edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Referat ds. edukacji ekologicznej w Wydziale ochrony środowiska w starostwie opisał m.in. takie działania jak akcje „Drzewko za makulaturę”, „Eko-piknik”, Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci, wyjazdy ekologiczne dla mieszkańców, wspieranie konkursów odbywających się w placówkach oświatowo-wychowawczych, organizowanie warsztatów. 24 października miała miejsce w Katowicach uroczystość podsumowania konkursu. Statuetkę dla naszego powiatu odebrał Krzysztof Gajda, Członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.

W bieżącym roku Konkursowi honorowego patronatu udzielili Jan Szyszko – Minister Środowiska, Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego, Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wydział OS
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót