Wtorek 23 kwietnia 2024

Ekologiczne „Borowiny”

Mimo letniego przesilenia i wakacyjnego odpoczynku, powiat bełchatowski nie zwalnia tempa prowadzonej edukacji ekologicznej w terenie. 19 lipca nasi milusińscy, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 7 zwiedzali szkółkę leśną „Borowiny”, działającą przy Nadleśnictwie Bełchatów.
glowne
Głównym punktem zainteresowania najmłodszych była składająca się z 11 punktów ścieżka edukacyjna, dzięki której mogły poznać zwierzęta, rośliny leśne, zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego oraz tematyką dotyczącą pożarów. Wielką frajdę sprawiła przedszkolakom możliwość samodzielnego sterowania niektórymi interaktywnymi elementami ścieżki oraz miejsce do gier i zabaw. Atrakcją wycieczki było także ognisko z kiełbaskami oraz słodki poczęstunek. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły siedzibę Nadleśnictwa Bełchatów, gdzie poznały zasady funkcjonowania placówki i charakter jej pracy.

- Cieszę się, że powiat bełchatowski realizując idee edukacji ekologicznej, nie zapomina o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu. - powiedział na zakończenie wyjazdu Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Widzę w tym ogromny potencjał i dobry prognostyk na przyszłość, ponieważ ci najmłodsi będą niedługo kreować politykę ekologiczną w powiecie. Ich odpowiednie przygotowanie w tym zakresie musi być zatem naszym priorytetem.

Pomimo ogromnego zmęczenia na twarzach najmłodszych malował się uśmiech i zadowolenie, a to najlepsze dla nas podziękowanie.
Tomasz Głowacki
Referat ds. edukacji ekologicznej