Sobota 20 kwietnia 2024

Ekologiczne konkursy, piosenki i smakołyki na pikniku

W Festiwalu Piosenki Ekologicznej, odbywającego się w ramach tegorocznego Eko-pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo, zaprezentowało się ponad osiemdziesięciu wokalistów z placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny.
glowne
Jury festiwalu postanowiło przyznać nagrody następującym placówkom: Akademii „Jabłuszko” z Bełchatowa, Szkole Podstawowej Nr 1 w Zelowie, Szkole Podstawowej w Chabielicach, natomiast wyróżnienia zostały przyznane: Szkole Podstawowej Nr 3 w Bełchatowie, Zespołowi „Biedroneczki” z Kluk, II Liceum im. Kochanowskiego w Bełchatowie.

Nagrody przyznano również laureatom konkursu plastycznego: Akademii „Jabłuszko”, Przedszkolu Nr 1 w Zelowie, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Zelowie oraz wyróżnienia: Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu Nr 9 w Bełchatowie, Szkole Podstawowej nr 3 w Bełchatowie, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bełchatowie.

Na scenie zaprezentowały się się nasze wokalne zespoły: Promienie Bełchatowa, Moderato oraz „Ale Babki”, które bawiły wypoczywających bełchatowian na leżakach zgromadzonych na scenie przy gigantach Mocy. Podczas EKO-PIKNIKU można było skosztować żywności przyrządzonej przez Gminne Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Drużbicach, skosztować lodów oraz miodów. Swoje stoisko zaprezentowało również Stowarzyszenie „Amazonki”, na którym można było zakupić zaproszenia oraz biżuterię własnoręcznie wykonaną przez jego członkinie. Niewątpliwą atrakcją były warsztaty przygotowane przez Nadleśnictwo Bełchatów, gdzie można było zagrać w leśne gry i wykonać magnes z drzewa. Do zabawy zagrzewali animatorzy z firmy Bajkoland, którzy przeprowadzili warsztaty wykonywania biżuterii, stworzyli balonowe ZOO oraz bajkowy świat baniek. Wszystkiemu sprzyjała przepiękna pogoda, co dawało atmosferę odpoczynku i relaksu.
Magdalena Luba
Wydział Referat Edukacji Ekologicznej