Czwartek 28 marca 2024

Ekologiczne rozmaitości na Dzień Ziemi

2 czerwca mieszkańcy powiatu świętować będą Dzień Ziemi. Z tej okazji w centrum Bełchatowa odbędzie się Jarmark Ekologicznych Rozmaitości, a ulicami miasta przemaszeruje barwny korowód. Ponadto będą  warszaty, konkursy i występy artystyczne o tematyce ekologicznej.

Powiatowe Obchody Dnia Ziemi mają co roku charakter barwnego, plenerowego wydarzenia. Tak będzie również w tym roku. „Jarmark Ekologicznych Rozmaitości", „Parada Wolności dla Ziemi", warsztaty ekologiczne i plastyczne, prezentacje piosenek o pięknie przyrody to tylko niektóre atrakcje, na które zapraszamy mieszkańców 2 czerwca do parku przy MCK w Bełchatowie. Impreza przebiegnie pod hasłem „Nasze rady na odpady”.

W święcie Ziemi wezmą udział przede wszystkim uczniowie i podopieczni placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. Stoiska z prezentacją ekologicznych gadżetów wystawi 14 szkół, blisko 30 włączy się w paradę ulicami miasta prezentując hasła nawołujące do dbania o naturę. Zarówno stoiska, jak i transparenty wezmą udział w konkursie. Za najciekawsze hasła, a także za pomysłowe wystawy i prace na stoiskach zostaną przyznane nagrody indywidualne dla uczestników oraz dla placówek. Organizator, wydział ochrony środowiska w bełchatowskim starostwie, wystąpił do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o wsparcie finansowe przedsięwzięcia kwotą 20 tysiecy złotych. Fundusz nie raz już popierał organizację Dni Ziemi w powiecie w formie parady, jarmarku i występów estradowych. Dzięki pomocy finansowej funduszu atrakcje dla uczestników wydarzenia oraz nagrody dla zwycięzców konkursów będą naprawdę ciekawe i wartościowe.

Zespół ds. Promocji