Czwartek 18 kwietnia 2024

"Ekonomik" pokazał największe atuty

Pod hasłem "Zawód, nauka, pasja" odbył się tegoroczny dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2, czyli popularnym "Ekonomiku" czy "Szkole pod lasem". Przygotowane prezentacje, pokazowe lekcje, stoiska promocyjne poszczególnych profili szkoły miały jedno wspólne zadanie: zachęcić ósmoklasistów z podstawówek w naszym powiecie do nauki w ZSP nr 2 w nowym roku szkolnym. Gościem wydarzenia był wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
glowne starosta
ZSP nr 2 zaprezentował się swoim gościom jako szkoła aktywna, barwna i ciekawa, która oprócz zdobycia wartościowych zawodów oferuje młodzieży wsparcie w rozwijaniu ich pasji. Młodzież przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek wiele atrakcji. Był m.in. taniec z szarfami, prezentacja fryzur i makijaży, występ wokalny i taneczny, film reklamowy o szkole, krótkie wystąpienia uczniów, opowiadających o swoich praktykach zawodowych w kraju i za granicą. Na stoiskach promocyjnych poszczególnych profili kształcenia można było poczęstować się smakołykiem, ale przede wszystkim wiedzą o kwalifikacjach, oferowanych przez „Ekonomik”. Ósmoklasiści uczestniczyli również w lekcjach pokazowych i konkursach z nagrodami. Pomysł szkoły na autopromocję obserwował wicestarosta.

- Jestem pod wrażeniem tego, co uczniowie przygotowali –podsumowuje Jacek Bakalarczyk, wicestarosta. - Program ciekawy, dynamiczny, pokazujący różnorodność oferty szkolnej. W tej placówce z pewnością nie można się nudzić. Jak można było zauważyć, dzień otwarty podobał się także innym gościom. Gratuluję i życzę, by we wrześniu, równie tłumnie, w progi ZSP nr 2 zawitali nowi uczniowie.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji