Piątek 19 kwietnia 2024

Ekoprzedszkole w pole

Ponad stu kibiców oraz zawodników wzięło udział w VI Gminnych Igrzyskach Przedszkolaków, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Chabielicach. Hasło tegorocznego wydarzenia „EKOprzedszkole w pole” komponowało się z zasadniczymi ideami przedsięwzięcia, które promowały wśród dzieci przyjazne środowisku zachowania.
glowne
Impreza miała miejsce 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Chabielicach. Tak jak tradycja nakazuje, sportową uroczystość rozpoczął przemarsz zawodników, wspólny śpiew hymnu oraz ślubowanie. Następnie wystartowały sportowe potyczki. Na linii startu stanęło 13 drużyn, składających się z zawodników w trzech kategoriach wiekowych: 3- i 4-, 5- oraz 6-latków. Dzieci zmierzyły się w sześciu konkurencjach sportowo-ekologicznych.

Patrząc na tegoroczną tabelę wyników można zauważyć, że gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa w Chabielicach, byli w tym roku wyjątkowo gościnni. Wszystkie grupy, po raz pierwszy w historii zawodów, zdominowali szczercowscy zawodnicy. Oto końcowa klasyfikacja medalowa:
Grupa 3- i 4-latków
I miejsce- Smerfy (PS w Szczercowie)
II miejsce- Słoneczka (SP Chabielice)
III miejsce- Promyczki (SP Chabielice)

Grupa 5-latków
I miejsce- Biedronki (SP Szczerców)
II miejsce- Żuczki (SP Chabielice)
III miejsce- Sówki (SP Szczerców)

Grupa 6-latków
I miejsce- Żabki (SP Szczerców)
II miejsce- Motylki (SP Chabielice)
III miejsce- Mrówki (SP Szczerców)

Grupa 6-latków
I miejsce- EKO- ludki (SP Szczerców)
II miejsce- ex aequo:
Bączki (SP Lubiec)
Chrząszcze (SP Chabielice)
Skoczki (SP Szczerców)

Bełchatowskie starostwo przekazało na zakup nagród dla dzieci 800 zł. Głównym celem przedsięwzięcia było zainteresowanie przedszkolaków oraz ich opiekunów sprawami ekologii, ale także pobudzenie świadomości dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w sprawie zanieczyszczeń i sortowania śmieci, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań, wrażliwości oraz szacunku wobec przyrody.
Opr. Zespół PR w starostwie
Źródło: Referat ds. edukacji ekologicznej