Wtorek 19 marca 2024

Energetyczno-mundurowa oferta szkoły

Policja, straż pożarna, a nawet wojsko, zaprezentowali swoje stoiska podczas dnia otwartego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. Nie obyło się bez pokazu musztry w wykonaniu klasy wojskowej i policyjnej, była prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę.
glowne
- Być może uda nam się stworzyć aż osiem oddziałów klas pierwszych dla uczniów po gimnazjum i osiem dla absolwentów podstawówek – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. - Oczywiście będzie prowadzony nabór do  klas mundurowych w liceum. Ponadto oferujemy naukę na kierunkach technik elektronik, elektryk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechanik i technik pojazdów samochodowych. Oprócz tego chcemy uruchomić po dwie klasy szkoły branżowej dla każdej rekrutacji.

Oferta edukacyjna „Energetyka” na rok szkolny 2019/2020 skierowana jest do absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Absolwenci gimnazjów będą mogli kontynuować naukę w trzyletnim liceum, czteroletnim technikum lub trzyletniej szkole branżowej.
Absolwenci szkoły podstawowej rozpoczną naukę w zreformowanej szkole średniej. Będą mogli uczyć się w czteroletnim liceum, pięcioletnim technikum lub trzyletniej szkole branżowej.

Na rok szkolny 2019/2020 ZSP nr 3 proponuje następujące kierunki kształcenia:
IV Liceum Ogólnokształcące
klasy o następujących profilach oraz przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
profil ogólny (tzw. klasa policyjna) - język polski, geografia;
profil ogólny (tzw. klasa strażacka) - język polski, historia;
profil ogólny (tzw. klasa wojskowa) - język polski, historia;
Języki obce - angielski, niemiecki.

Technikum Energetyczne w zawodzie:
technik budownictwa - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik elektronik - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik elektryk (Patronat PGE) - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik informatyk - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik mechanik (Patronat PGE) - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik pojazdów samochodowych (darmowy kurs na prawo jazdy kategorii B) - matematyka, język angielski lub niemiecki;
technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - matematyka, język angielski lub niemiecki.
Języki obce - angielski, niemiecki.
Zajęcia praktyczne organizowane są w zakresie szkoły.
Regulamin przyznawania stypendiów uczniom Klas Patronackich PGE wraz z załącznikami.

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w zawodzie:
elektryk;
mechanik pojazdów samochodowych (darmowy kurs na prawo jazdy kategorii B);
monter sieci i instalacji sanitarnych;
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;
operator obrabiarek skrawających;
ślusarz.
Języki obce - angielski lub niemiecki.
Zajęcia praktyczne organizowane są w zakresie szkoły.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy