Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Energia uchwycona aparatem fotograficznym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Zapraszamy na ciekawą wystawę fotografii, która jest efektem pracy kilkudziesięciu fotografików profesjonalnych i amatorskich, z kraju i zagranicy, uczestniczących w VII Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych ENERGIA 2017. Warsztaty miały miejsce w czerwcu, a  21 lipca w Gigantach Mocy zaprezentowane zostaną najciekawsze zdjęcia. Przedsięwzięcie pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, wsparł finansowow budżet powiatu.
zdjęcie
W VII Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych ENERGIA 2017 uczestniczyli fotograficy z Czech, Finlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Polski oraz laureaci fotograficznego konkursu „Energetyczny Kadr”. Prawie 60 fotografików przez trzy dni czerwca doskonaliło techniki fotograficzne, wymieniało się doświadczeniami, ale także poznawało powiat bełchatowski. Jak podsumowuje warsztaty Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, organizator przedsięwzięcia, mimo trudów przygotowania spotkania, satysfakcja i zdobyta wiedza, nawiązane przyjaźnie i inspiracje mają wartość nie do przecenienia. W trakcie warsztatów jego uczestnicy przede wszystkim doskonalili umiejętności i techniki fotografowania. Praktykowano je w skateparku, na „martwej naturze” i z modelkami. Sporym wyzwaniem były zajęcia w nocy. Fotograficy uzyskiwali ciekawe obrazy, podobne iluminacjom laserowym, np. oświetlenia wyrobiska wewnętrznego bełchatowskiej kopalni.

Powarsztatowa wystawa zdjęć startuje w piątek, 21 lipca, w Gigantach Mocy.
Agnieszka Zawodzińsks
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót